Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 9 Mayıs 2014'te ODTÜ'de Düzenlenecek

Yarışma ortamına ve mimarlık kültürüne katkı sağlamayı amaçlayan sempozyum 9 Mayıs 2014 tarihinde ODTÜ Mimarlık Fakültesinde düzenlenecek. Bildiri Özetleri için son gönderim tarihi 2 Aralık.

Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda hayat bulan "Yarışmayla Yap" kapsamında düzenlenen sempozyum serisinin ilki 2013 yılında "Yarışma Hikayeleri" temasıyla düzenlenmişti. Her sene farklı bir üniversitede yapılacak olan sempozyum serisinin ikincisi, yarışmaları "Süreç ve Sonuç" bakımından tartışmaya açmayı hedefliyor. 2014 yılında uluslararası olarak düzenlenecek sempozyumda amaç geniş bir pencereden farklı deneyimlerin aktarıldığı bir platform oluşturmak.

Yarışma projesinin tasarımından gerçekleştirilmesine dek geçen süreç içerisinde yaşanan deneyimlerin paylaşılacağı, tartışılacağı, eleştirileceği sempozyumda;kavramsal başlangıç ve sonuç ürün arasında gelişen süreç ile tasarım ve uygulama arasında gelişen süreç üzerinde konuşulacak, yarışma kavramı ve ortamı, tasarım ve gerçek, süreç ve sonuç ilişkileri açısından değerlendirilecek ve hayalden gerçeğe taşınan tasarımların evrimi eleştirilecek.

Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız

01.11.2013
Cemil Topuzlu Caddesi
İş Bankası Blokları A Blok Daire 8
34726 Dalyan Kadıköy İstanbul TÜRKİYE

T: +90 (216) 355 07 22