Türkiye Mimarlık Yıllığı 2017 Başvuruları Başladı

Arkitera Mimarlık Merkezi'nin geliştirdiği Türkiye Mimarlık Yıllığı, yerli veya yabancı tasarımcılar tarafından, son bir yılda üretilen yapılı çevreyi tartışmaya açmayı, sergilemeyi ve belgelemeyi amaçlıyor.

Türkiye Mimarlık Yıllığı, Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından oluşturulan, bağımsız bir seçici kurul tarafından, Türkiye Mimarlık Yıllığı Yönetmeliği'ne göre hazırlanmış açık çağrıya gelen başvuruların seçilmesi ile oluşan yapı listesidir.

2014 yılından beri her sene derlenen Türkiye Mimarlık Yıllığı bu güne kadar, Studio-X Istanbul, İzmir Mimarlık Merkezi (İzmir Mimarlar Odası), Ankara Mimarlık Merkezi (TSMD), Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve Bursa Akademik Odalar Birliği'nde (Bursa Mimarlar Odası) ve Abdullah Gül Üniversitesi Sergi Salonu'nda sergilendi. Bu yıl da öncelikle Arkitera.com'da dijital olarak yayınlanacak olan projeler, 2018 yılı ilkbaharında Studio-X Istanbul'da pafta olarak sergilenecek.

Seçici Kurul Üyeleri
İpek Akpınar
Deniz Aslan
Sezer Bahtiyar
Yelin Evcen
Cemal Mutlu

Türkiye Mimarlık Yıllığı başvuru koşulları ile ilgili ayrıntılı bilgi için: http://www.arkitera.com/yarisma/974/turkiye-mimarlik-yilligi-2017-basvurulari-basladi

24.11.2017
Cemil Topuzlu Caddesi
İş Bankası Blokları A Blok Daire 8
34726 Dalyan Kadıköy İstanbul TÜRKİYE

T: +90 (216) 355 07 22