THBB Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Arıyor

2004 yılında verilmeye başlanan ve 4. kez sahiplerini bulacak olan Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) Mimarlık Ödülleri bu yıl Arkitera Mimarlık Merkezi desteği ile düzenleniyor.

THBB Mimarlık Ödülleri, betonun yapılı çevredeki yoğun ve temel kullanımı içinde nitelik, yenilik, kamu yararı, mimari değer, yapısal çevre kalitesinin iyileştirilmesi gibi kıstaslar çerçevesinde ayrışan, ön plana çıkan örnekleri görünür kılmayı amaçlıyor.

Bu çerçevede, ölçek, büyüklük ve işlev farkı gözetmeksizin, ağırlıklı olarak betonun kullanıldığı bina, bina grupları, mühendislik yapıları, iç mekan uygulamaları ya da açık alan düzenlemeleri ödüle başvurabilir.

Ödül kapsamında salt beton-betonarme yapılar, brüt beton üretimlerin yanında, farklı motivasyon ve içerikte üretilmiş geleneksel ya da alternatif beton kullanılan yapı ve düzenlemeler değerlendirilerek ödüllendirilecektir.

Önceki yıllardan ve Türkiye'deki diğer birçok mimari ödülden farklı olarak, THBB 2016 Mimarlık Ödülleri, 3 aşamalı bir değerlendirme sürecine sahip: İlk aşamada bir ön eleme listesi açıklanacak. İkinci aşamada ön eleme listesi içinden 5 adet finalist proje seçilecek. Son olarak seçici kurul, 2 eleme sürecinden sonra belirlediği 5 finalist yapıyı teker teker gezip yerinde gözlemledikten sonra değerlendirmesini yaparak ödül sahibini belirleyecek.

Türkiye Hazı Beton Birliği Mimarlık Ödülleri ile ilgili katılım koşullarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

05.08.2016
Cemil Topuzlu Caddesi
İş Bankası Blokları A Blok Daire 8
34726 Dalyan Kadıköy İstanbul TÜRKİYE

T: +90 (216) 355 07 22