Şehre Yeni Bir İkon

13 Ekim 2012 tarihinde Kalebodur sponsorluğunda 22. kez düzenlenen ARKİV Buluşması, Dumankaya İkon'da Gökhan Aktan Altuğ eşliğinde yapıldı.

Tago Mimarlık'tan Mevlüt Duymaz, Emre Kurbak, Gülen Yıldız Üçler, Eser Güngör, Serdar Kızıltaş ve Sevinç Özkan'ın yanı sıra Cem İlhan, Ömer Kanıpak, İpek Akpınar, Suzan Sanlı Esin, Murat Şahin, Murat Er, Dila Gökalp, Deniz Güre Emek, Feyza Kalaycıoğlu, Kalebodur'dan Pelin Özgen, Ayşe Çamcı, Arkitera Mimarlık Merkezi'nden Emine Merdim Yılmaz, Ömer Yılmaz, Selin Biçer, Uğur Ceylan ve Aslı Uzunkaya katıldı. https://twitter.com/#!/mimarlikarsivi adresinden düzenlediğimiz sosyal medya kampanyası sonucunda da Haluk Özcan, Nihat Sarı, Cihad Mustafa Mert, Hasan Aydın, Ümit Arafai buluşmada yerini aldı.

Buluşma Gökhan Aktuğ'un maket üzerinden yapıyı anlatmasıyla başladı. Gökhan Aktuğ konuşmasında ilk olarak ofis işleyişini anlattı ve ofislerinde tasarım ve uygulama olmak üzere iki ayrı bölümün varlığından bahsetti. 

Konuşmasının sonunda Tatsuya Yamamoto'yu da anan Altuğ, bu projelerin vizyonlarının ortaya konmasında çok katkısı olduğunu söyledi. Ayrıca projenin aynı değerde gitmesinin sebebinin kadronun desteği ve devamlılığı olduğunu söyleyerek konuşmasını noktaladı.

Ardından soru-cevap kısmına geçildi. "Yapıdaki boğumların herhangi bir işlevi var mı," sorusuna, bu boğumlarda çöp, havalandırma, tesisat gibi bölümlerin olduğunu, tüm katlardakilerin bu noktalarda birleşip aşağıya aktarıldığını anlatarak cevap verdi.

Soru-cevap bölümüyle sonlanan konuşmanın arkasından binaya geçilip, ortak kullanım alanları ve konut bölümleri gezilerek buluşma sona erdi.

Ayrıntılı bilgi için www.arkitera.com

ARKİV Buluşmaları Hakkında
Kapalı oturumlar halinde belli periyodlarda düzenlenen buluşmalarda her oturumda farklı bir proje geziliyor ve tartışılıyor. Buluşmaların kaydedildiği videolar, ARKİV'de ilgili projelerin başlıkları altında yayınlanıyor. 

13.10.2012
Cemil Topuzlu Caddesi
İş Bankası Blokları A Blok Daire 8
34726 Dalyan Kadıköy İstanbul TÜRKİYE

T: +90 (216) 355 07 22