Nanne De Ru ARKIMEET 2013'te

ARKIMEET 2013'te masaya yatırılacak konu başlıklarından biri de yerellik ve küresellik kavramları. Bu kavramların ışığında "Yerel ve Küresel Arasında Mimarlık: Glokal Bir Bakış" başlığı altında Hollanda Berlage Enstitüsü Direktörü Nanne de Ru da ARKIMEET 2013'te yer alan isimlerden biri olacak.

Kontrolsüz bir hızla süregelen kentleşme ve farklılaşan arz / talep dengeleri küresel bir dünya tanımlasa ve dünya kentlerini sahneye çıkarsa da, her toplumun kendi kimliğini yeniden tanımlama ihtiyacı "yerellik" bağlamını yeniden canlandırdı. Bu ikilem içinde mimarlığın nasıl bir noktada durduğu ARKIMEET 2013 kapsamında tartışılacak.

Konuşmacılardan biri olan Nanne de Ru, Amsterdam Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde Mimari Mühendislik eğitimi aldıktan sonra 2005 yılında mimarlık, tasarım ve kent bilim konularında araştırma projeleri yürütülen Powerhouse Company'i kurdu.

2013 yılından itibaren Berlage Mimari ve Şehir Planlama Yüksek Eğitim Merkezi'nde yöneticilik yapmaya başlayan Nanne de Ru'nun çalışmaları ve makaleleri Domus, A+U, Mark Magazine, Hunch, Werk Bauen und Wohnen gibi birçok dergide yayınlanmış, çalışmaları New York'taki Guggenheim Müzesi'nde, Roma'daki Maxxi Müzesi'nde ve New York'taki Cooper Hewitt Müzesi'nde sergilenmiştir.

"Yerel ve Küresel Arasında Mimarlık: Glokal Bir Bakış" paneli kapsamında Nanne de Ru ile birlikte; İstanbul Teknik Universitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Arzu Erdem, Mardin Artuklu Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Uğur Tanyeli ve 2013 ylında Venedik Bienali Angola Pavyon tasarımı ile Altın Ayı Ödülü'nü kazanan mimar ve tasarımcı Stefano Rabolli Pansera, ARKIMEET 2013 kapsamında 7-8 Ekim 2013'te Haliç Kongre Merkezi'nde olacak.

13.09.2013
Cemil Topuzlu Caddesi
İş Bankası Blokları A Blok Daire 8
34726 Dalyan Kadıköy İstanbul TÜRKİYE

T: +90 (216) 355 07 22