Mimarlık Yıllığı

Arkitera Mimarlık Merkezi'nin geliştirdiği Türkiye Mimarlık Yıllığı, yerli veya yabancı tasarımcılar tarafından, Türkiye'de son bir yılda üretilen mimari çevreyi, tartışmaya açmayı, sergilemeyi ve belgelemeyi amaçlıyor.

 2015 yılında ilk kez gerçekleştirilecek olan Türkiye Mimarlık Yıllığı, seçici kurul tarafından şartname ile yapılacak çağrıya gelecek başvuruların seçilmesi ile oluşacak bir yapı seçkisi.

Mimarlığın yapılı çevre üzerindeki etkisi ve gücü nedir? Her yıl katlanarak artan mimari üretimin geleceğini, geçmişi üzerinden nasıl tartışabiliriz? Bir yılda mimarlık ortamında neler değişebilir? Gün geçtikçe artan, planlı veya plansız bir çevrede uygulanan yapı stoğunun sunduğu, mesleği, kentleri ve belki de en önemlisi hayatlarımızı olumlu yönde biçimlendiren projeleri nasıl seçebiliriz?

Kolayca cevaplanamayacak kadar genel, tartışmaya açık ve önemli olan bu soruları, son bir yılda üretilmiş olan yapılı çevrenin üzerinden tartışmaya açan Türkiye Mimarlık Yıllığı 3 sergi ve 1 kolokyum etkinliği ile sonlanacak. 
Cemil Topuzlu Caddesi
İş Bankası Blokları A Blok Daire 8
34726 Dalyan Kadıköy İstanbul TÜRKİYE

T: +90 (216) 355 07 22