Mimarlığı Seviyorum Diyen Herkes Sosyal Medyada Birleşti!

11 Ocak 2012 Çarşamba akşamı saat 22:00'da "Mimarlığı Seviyorum" diyen herkes Twitter'da buluştu.

Yeni yılla birlikte Arkitera Mimarlık Merkezi olarak tasarlanmış çevrelerde daha iyi yaşamlara sahip olmak için bir sosyal medya kampanyasına ön ayak olduk.

"Mimarlığı Seviyorum" diyerek hem mimarlık hem de kapsadığı tüm disiplinler hakkında konuşup dert yandık, heyecanlandık, meslekten aldığımız keyfi anlattık.

Twitter'da sonuna #mimarligiseviyorum hashtagi kullanılmış 1.800'ü aşkın tweet şu an bulutlarda dolaşıyor. 11 Ocak akşamı saat 23:00 sularında Türkiye'de en çok konuşulan 40 konu arasına girmeyi de başardı.

Bunun için bizimle birlikte çaba gösteren herkese samimiyetleri ve emekleri için ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

"Mimarlığı Seviyorum" Nedir? Neden Böyle Bir Sosyal Medya Kampanyası Oluştu?
Ülkemizde mimarlık, kent planlaması, tasarım, peyzaj tasarımı gibi konuların durumu oldukça kritik. Şehirler planlanmadan gelişiyor... İnsanlar tasarlanmamış mekanlarda hayatlarını geçiriyor...

Sürekli bundan şikayet ediyoruz. Meslek üyeleri olarak aramızda sürekli tartışıyoruz, hep daha iyiyi hedefliyoruz. Ancak bu yetmiyor...

Mimarlık hayatın geçtiği her yerde olmalı! Hep daha iyisini hakkettiğimizden bahsetmek yerine daha iyisini istediğimizi anlatmak amacımız. Bu yüzden de hem bu isteğimizi duyurmak hem de meslek üyesi olmayan insanlarda da bu bilinci uyandırmak için sosyal medyanın önlenemeyen gücünden faydalanmak istiyoruz.

Desteklerinizi bizden esirgemeyin. Bir gün herkes "Mimarlığı Seviyorum" desin!

Ayrıntılı haber için www.arkitera.com

13.01.2012
Cemil Topuzlu Caddesi
İş Bankası Blokları A Blok Daire 8
34726 Dalyan Kadıköy İstanbul TÜRKİYE

T: +90 (216) 355 07 22