RAF Kapak Tasarım Yarışması Başladı

Bu sene 7. kez düzenlenen RAF Kapak Tasarım Yarışması'na son başvuru tarihi 14 Aralık 2012. Bu sene kazanan tasarım, Facebook sayfasında alacağı beğeniler ile jürinin verececeği oy ile belirlenecek.

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2 ayda bir yayınlanan Türkiye'nin ilk ürün dergisi olma özelliği taşıyan RAF Ürün Dergisi'nin kapak tasarımında genç tasarımcılara yer verilerek isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kitleye tanıtabilmelerini sağlamak amacı ile yedi senedir Ocak sayısı için bir kapak tasarım yarışması düzenleniyor.

Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması kapsamında, Ocak 2013 sayısının kapağında yer almak üzere yapılacak olan tasarım için herhangi bir konu sınırlaması yok, ancak genel ahlaka aykırı, herhangi bir siyasi veya dini görüşle bağdaştırılabilecek tasarımlar değerlendirilmeye alınmıyor.

Yarışma, mimarlık, güzel sanatlar, tasarım, iletişim fakültelerinde ve ziraat fakültesi peyzaj mimarlığı bölümünde eğitim gören ya da bu fakülteler veya bölümlerden mezun olmuş kişilerin katılımına açık. Kazananın ilan edilmesinden önce, kazanan tasarımın sahibinden bu durumunu belgelemesi isteniyor. Tasarımların teknik şartlara uyması gerekiyor. Yarışmaya 35 yaşından büyük olanlar katılamıyor.

Kapağı, her sayıda farklı bir mimar ya da tasarımcı tarafından tasarlanan derginin, 2012 RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarımı Yarışması için jürisi, 2011 yılının kapaklarını tasarlayan tasarımcılardan oluşuyor. Gökçe Önal, Murat Germen, Cemal Emden, Aras Kazmaoğlu, Uğur Ceylan ve Gürkan Akay 'dan oluşan seçici kurul, katılımları internet üzerinden oylayarak kazananı belirlemede önemli bir rol üstlenecek
Kazanan, yarışmaya ait Facebook sayfasında alacağı beğeniler ile jürinin verececeği oy ile belirlenecek. İkisinin etkisi aynı oranda olacak. Oylama süreci 14-26 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Kazanan tasarım RAF Ürün Dergisi'nin 2013 Ocak sayısının kapağı olacak ve yarışmanın birincisi, 16 Gb New iPad kazanacak. Bununla birlikte kazanan tasarımın sahibi, 2014 Ocak sayısının kapak tasarımının seçileceği bir sonraki yarışmada jüri üyelerinden biri de olacak.

Ayrıntılı bilgi için www.raf.com.tr/yarisma adresi ziyaret edilebilir.

Yarışma Takvimi
İlan Tarihi: 20 Eylül 2012
Son Başvuru Tarihi: 14 Aralık 2012
Başvuruların Oylanması: 14 Aralık (17:01'den itibaren)-26 Aralık 2012 (17:00'a kadar)
Kazananların Duyurulması: 28 Aralık 2012

20.09.2012
Cemil Topuzlu Caddesi
İş Bankası Blokları A Blok Daire 8
34726 Dalyan Kadıköy İstanbul TÜRKİYE

T: +90 (216) 355 07 22