Arkitera, Yeni Gezginini Arıyor!

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından bu yıl üçüncü kez verilecek olan Türkiye'nin mimarlık alanındaki ilk seyahat bursu için süreç başladı.

Bu sene ARKIMEET 2014 ön etkinlikleri kapsamında verilecek olan Arkitera Seyahat Bursu'na başvuru yapacakların etkinliğin teması olan "Ya Sonra?" konusuyla ilgili olarak bir haftalık bir konsept geliştirmeleri bekleniyor. Konsept kurgulanırken; günümüz teknolojisi gözönüne alınarak, kent ve insan ilişkisinin geldiği noktanın görünür kılınması ve iletişim araçlarının kentleri ne derece yaşanabilir kıldığının araştırılması da hedefleniyor

SEYAHAT BURSUNA KİMLER BAŞVURABİLİR?
Arkitera Seyahat Bursu, 20 - 25 yaş arasındaki mimarlık, şehir ve bölge planlama, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı ve çevre tasarımı bölümü öğrencileri ve mezunlarının katılımına açık olacak. Başvuru yapacak adaylardan öncelikli olarak ARKIMEET 2014'ün teması olan "Ya Sonra?" konusunu tüm yönleriyle değerlendirerek seçmiş olduğu Avrupa Birliği'ne üye ülkelerden bir kente özel ve/veya genel teknolojik uygulamarı (app, web sitesi, özel cihaz vb.) aktif olarak kullanması bekleniyor.

Kazanan aday, bir hafta süresince Avrupa Birliği'ne üye ülkelerden seçeceği bir kenti kendi belirlediği konsepte göre gezerken günlük yazılar yayınlayacak, fotoğraflar paylaşacak ve tüm seyahatini Arkitera Seyahat Bursu'na ait sosyal medya araçlarından takipçilerle paylaşacak.

Arkitera Seyahat Bursu için son başvuru tarihi ise 23 Eylül 2014, Salı.

ARKIMEET HAKKINDA
Bu sene 19-20 Kasım 2014 tarihlerinde Four Seasons Hotel The Bosphorus'ta düzenlenecek olan ARKIMEET, Türkiye'nin mimarlık alanındaki en önemli buluşma platformu olarak hayata geçiriliyor.

"ARCHITECTS MEET in ISTANBUL" sloganıyla VitrA öncü sponsorluğunda yapılan etkinlikte ulusal ve uluslararası konuşmacıların yer aldığı konferans ve paneller düzenleniyor, ödül programlarıyla fiziksel çevrenin niteliğinin iyileştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumlar onurlandırılıyor.

ARKIMEET'in bu seneki teması ise "Ya Sonra?" olarak belirlendi. Çok yakın geçmişte tartışılan kavramlar bugün karşılığını bulamıyor. Sınırları aşıp küreselleştik; kazandık mı yoksa kaybettik mi? Sosyal medya ile "sosyalleştik" mi yoksa! Peki ya tüm bunlar kentleri, binaları, kullandığımız ürünleri nasıl değiştiriyor? Tüm bu soruların sorulacağı ve belki de cevaplarının detaylı bir şekilde konuşulacağı ARKIMEET 2014 ile ilgili tüm güncel bilgilere www.arkimeet.com internet sitesinden ulaşılabiliyor.

26.08.2014
Cemil Topuzlu Caddesi
İş Bankası Blokları A Blok Daire 8
34726 Dalyan Kadıköy İstanbul TÜRKİYE

T: +90 (216) 355 07 22