ArkiPARC 2013 Sürdürülebilirlik Ödülü için Başvurular Başladı!

"Kentsel Kalite için Diyalog" sloganı ile yola çıkan ArkiPARC; 10-11 Nisan 2013 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek. Dördüncü kez düzenlenecek etkinlik aynı zamanda bir Gayrimenkul Fuarı olarak 2013'te de sektörün devlerini bir araya getirecek.

Etkinlik kapsamında düzenlenen ArkiPARC Ödülleri ile fiziksel çevrenin niteliğinin iyileştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumların onurlandırılması amaçlanıyor. Bu kapsamda verilen Gayrimenkul Ödülleri'nin yanı sıra iki yeni ödül ArkiPARC Ödülleri kapsamında sahiplerini bulacak.

Bunlardan biri olan Sürdürülebilirlik Ödülü'nün temel amacı; çevre ile ilgili sorumlulukları göz önünde bulunduran, nitelikli kentlerin üretilmesi için kente yapılan yatırım ve hizmetlere sürdürülebilirlik çerçevesinde katkıda bulunan kişilere, kurumlara, projelere ve ürünlere teşvik sağlanması.

Sürdürülebilirlik Ödülü, çevre sorunlarına farkındalık yaratan ya da yenilikçi stratejileri ve çözümleri hayata geçirmek adına sürdürülebilirliğe önemli katkısı olan ve fiziksel çevre ile ilişkisi sağlanmış yatırım, hizmet veya ürünün kendisine ya da bunları hayata geçiren kişi veya kurumlara verilebilecek.
Ödül, "taze fikir" ve "kişi/ürün/hizmet/gayrimenkul/kurum/tamamlanmış proje" olarak iki ana kategoride verilecek.

Ödüle başvuru yapan ya da aday gösterilenlerin sürdürülebilirlik çerçevesinde kente ve kentliye nitelikli katkı sağlamış olması beklenmekte.

Ödül jürisi, farklı uzmanlık alanlarında sürdürülebilirlik konusuna katkı sağlayan aşağıdaki isimlerden oluşuyor:
Selçuk Avcı, Avcı Mimarlık Yöneticisi
Murat Bayram, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Enerji Verimliliği Dairesi Başkan Vekili
Duygu Erten, Turkeco İnşaat ve Enerji, Genel Müdürü
Tobias Levey, Bio City Development Company İcra Kurulu Başkanı
Firuz Soyuer, DTZ Pamir & Soyuer Genel Müdürü
Berna Erbilek, Kortek Endüstriyel Ürünler Pazarlama Müdürü
Erdinç Varlıbaş, Varyap Yapı Genel Müdürü

Ödüle son başvuru tarihi ise 31 Ocak 2013.

Sürdürülebilirlik Ödülü, 10 - 11 Nisan 2013 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi'nde dördüncü kez düzenlenecek ArkiPARC 2013 Gayrimenkul Fuarı kapsamında düzenlenecek bir törenle sahiplerini bulacak.

ArkiPARC Hakkında
Kentleşmenin en önemli aktörlerinden biri olan gayrimenkul sektörü, ArkiPARC 2013 Gayrimenkul Fuarı ile yeniden bir araya geliyor. Arkitera Mimarlık Merkezi'nin "Kentsel Kalite için Diyalog" ana teması ile 10-11 Nisan 2013 tarihlerinde İstanbul, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştireceği ArkiPARC 2013, gayrimenkul sektörü ve kamu arasında bilgi paylaşımını sağlayan kapsamlı bir platform olmayı hedefliyor. Etkinliğin teması ise "Cumhuriyetin 100'üncü Yılına 10 Kala Gayrimenkul" olarak belirlendi.

ArkiPARC 2013'te Neler Olacak?
Kentsel kalitenin sürdürülmesi ve nitelikli kentsel çevrelerin yaratılması amacı ile gayrimenkul sektörü ve kamunun bir araya geleceği ArkiPARC 2013 için çalışmalar başladı. Etkinlik programının oluşturulmasında kamu, gayrimenkul ve mimarlık sektörlerinin önde gelen kurum ve kişileri ile iş birliği yapılıyor.

Etkinlik kapsamında ArkiPARC Ödülleri kapsamında verilecek; Gayrimenkul Ödülü, Belediye Ödülü ve Sürdürülebilirik Ödülü ile fiziksel çevrenin niteliğinin iyileştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumlar onurlandırılması amaçlanıyor.

ArkiPARC 2013 dahilinde düzenlenecek paneller ve sergiler ile sektörün yenilikçi potansiyelinin harekete geçirilmesi, yeni fikrilerin sektöre ve kamuya sunulması ve etkinliğin kentsel kaliteyi ilgilendiren tüm alanları kapsaması planlanıyor.

ArkiPARC 2013'te katılımcılar, gayrimenkul sektörü içindeki yeni rollerini ve olası iş birliklerini keşfetme şansını yakalarken, Dünya'da ve Türkiye'de gayrimenkul sektöründe yaşanan gelişmeleri uzmanlarından dinleme fırsatına sahip olacaklar. ArkiPARC 2013 katılımcıları ayrıca, kamu sektöründeki yetkililerle bir araya gelerek projelerini etkili bir kitleyle paylaşma olanağı da bulabilecekler.

Türkiye'nin gayrimenkul politikalarının masaya yatırılacağı ArkiPARC 2013'te yerel yönetimler ise yürütmekte oldukları projeleri sunarak özel sektör ile potansiyel iş birliklerini değerlendirecek ve kentsel kalitenin sürdürülmesi konusundaki deneyimlerini aktaracaklar.

12.11.2012
Cemil Topuzlu Caddesi
İş Bankası Blokları A Blok Daire 8
34726 Dalyan Kadıköy İstanbul TÜRKİYE

T: +90 (216) 355 07 22