ARKIMEET 2013 Açılışı Yaptı

"ARCHITECTS MEET in ISTANBUL" sloganıyla yola çıkan, bu yıl ilk kez düzenlenen ARKIMEET etkinliği, ByPass teması ile 7-8 Ekim 2013 tarihlerinde Haliç Kogre Merkezi'nde düzenleniyor.

Ulusal ve uluslararası birçok mimarın ağırlanacağı, 2 gün boyunca atölyeler, konfernaslar ve panellerle dolu bir içeriğe sahip ARKIMEET 2013 bugün Arkitera Mimarlık Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yılmaz ve Yüksek Mimar Sevinç Hadi'nin açılış konuşmalarıyla başladı. Açılış konuşalarının ardından etkinliğin ilk gününü özel konuşmacısı ise Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Naci Koru oldu.

ARKIMEET 2013'ün açılış konuşmasını yapan Ömer Yılmaz, öncelikle etkinliğin düzenlenmesiindeki katkılarından ötürü sponsorlara teşekkür etitkten sonra etkinlik hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Bu yıl ilk kez düzenlenen ARKIMEET'te atölyeler, konferanslar, paneller gibi birçok etkinliğin yer alacağından bahseden Ömer Yılmaz, usta mimarların açılış konuşmaları, önemli yapıların hikayelerinin anlatılacağı zaman tüneli paneli, uluslarası mimarların deneyimlerinin aktarılacağı konferanslar gibi oturumların gelecek yıllarda da sürdürülmesinin planlandığını söyledi.

Ayrıntılı haber için lütfen tıklayınız.

07.10.2013
Cemil Topuzlu Caddesi
İş Bankası Blokları A Blok Daire 8
34726 Dalyan Kadıköy İstanbul TÜRKİYE

T: +90 (216) 355 07 22