41. Yapı Fuarı Atölye Çalışması: "Yapı Unplugged"

41. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapsamında 10-11 Mayıs tarihleri arasında Assemble ve Herkes İçin Mimarlık yürütücülüğünde bir atölye çalışması düzenlenecek. Atölyeye son başvuru tarihi 25 Nisan Çarşamba.

Konu
10-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan atölye çalışmasında fuar kurulumu sırasında ortaya çıkan "sunta, halı, seramik parçası, kova" gibi atıkların ve kullanılmayan malzemelerin yeniden üretime dahil edilmesi, ortaya çıkacak tasarımın ise Herkes İçin Mimarlık'ın 2018 yılında hayta geçireceği projelerine eklemlenmesi planlanmaktadır.

2015 yılında, Liverpool Granby Four Streets'te halen devam etmekte olan projeleri ile, sanatçılara verilen prestijli Turner Prize'ı kazanan Assemble mimarlık, tasarım ve sanat eksenine çalışan çok disiplinli kolektif bir oluşum. Sosyal açıdan sorunlu ve altyapı açısından eksik gördükleri noktalara getirdikleri çözümler ile tanınıyor. Mimar, tasarımcı ve sanatçıları bünyesinde barındıran Assemble'dan Maria Lisogorskaya ve Louis Schulz fuar kapsamında yapılacak atölyenin yürütücüleri arasında.

Maria Lisogorskaya ve Louis Schulz 2 günlük atölye çalışmasının ardından 12 Mayıs tarihinde saat 13:00'da 41. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapsamında bir de konferans verecek.

Atölyenin diğer yürütücüleri, kurulduğu 2011 yılından bugüne sosyal sorunlara mimarlık üzerinden katılımcı süreçlerle çözümler arayan, kırsal ve kentsel alanlarda ulusal ve uluslararası pek çok proje ve atölye gerçekleştirmiş olan Herkes İçin Mimarlık Derneği üyeleri.

10.04.2018
Cemil Topuzlu Caddesi
İş Bankası Blokları A Blok Daire 8
34726 Dalyan Kadıköy İstanbul TÜRKİYE

T: +90 (216) 355 07 22