ArkiPARC 2013'ün Teması Açıklandı

Arkitera Mimarlık Merkezi'nin "Kentsel Kalite için Diyalog" ana teması ile 10-11 Nisan 2013 tarihlerinde İstanbul, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştireceği ArkiPARC 2013, gayrimenkul sektörü ve kamu arasında bilgi paylaşımını sağlayan kapsamlı bir platform olmayı hedefliyor. Etkinliğin teması ise "Cumhuriyetin 100'üncü Yılına 10 Kala Gayrimenkul" olarak belirlendi.

Cumhuriyetin 100'üncü Yılına 10 Kala Gayrimenkul
Türkiye'nin gelecek vizyonunda ekonominin lokomotifleri arasında yer alan gayrimenkul sektörünün yaklaşımı büyük önem taşıyor. Kentler gelişirken altyapı ve ulaşım yatırımları, yeni konut alanları, sağlık ve eğitim tesislerine olan ihtiyaçlar artıyor. ArkiPARC 2013, gayrimenkul sektörünün ilerlemesi ve 2023 Türkiye'sinin gayrimenkul atılımlarının bugünden yapılmasında kamunun üstlendiği rolü gündeme getirecek.

10 kala: Büyüme Hedefleri
Gayrimenkul sektörü değişimi hızlandırmada da önemli bir katalizör görevini üstleniyor. Yeni yatırımların hangi alanlarda yer alacağı, kentlerin dönüşümünde üstlenilecek rol önümüzdeki on yılın gayrimenkul alanındaki çalışmaların temelini oluşturacak.

10 kala: Yeni Oyun
Kentsel gelişim alanında yeni oyuncular kimler? Vizyonları, amaçları ve stratejileri neler? Hangi yenilik ve finansal modeller daha yaşanabilir şehirleri mümkün kılar? Hangi uzun vadeli planlar yoluyla şehirin özel alanlarında da kamu çıkarlarını güvence altına alabilirsiniz? Ve belki de en önemlisi: Yeni yaklaşımlar geleceğin kentlerinin yaşam kalitesini nasıl değiştirecek? Gayrimenkul sektörünü harekete geçiren dinamikler ve yeni yasal düzenlemeler ArkiPARC 2013'te dünyadan örnekler ile gündeme gelecek.

ArkiPARC 2013'te katılımcılar, gayrimenkul sektörü içindeki yeni rollerini ve olası işbirliklerini keşfetme şansını yakalarken, Dünya'da ve Türkiye'de güncel kentsel ve yapı ölçeğindeki güncel sorunları tartışacaklar. Sponsorluk görüşmelerinin sürdüğü ArkiPARC 2013 katılımcıları ayrıca, kamu sektöründeki yetkililerle bir araya gelerek projelerini etkili bir kitleyle paylaşma olanağı da bulabilecekler.

ArkiPARC 2013 ile ilgili güncel bilgilere www.arkiparc.com web sitesinden ulaşabilirsiniz

11.09.2012
Cemil Topuzlu Caddesi
İş Bankası Blokları A Blok Daire 8
34726 Dalyan Kadıköy İstanbul TÜRKİYE

T: +90 (216) 355 07 22